Prezent dla dziadka

To z nim odkrywaliśmy uroki majsterkowania, wielu z nas uczył jazdy na rowerze, czytał książki, odbierał z przedszkola. Ukochany dziadek zajmuje ważne miejsce w sercu chyba każdego człowieka. 22 stycznia przypada Dzień Dziadka, a my przygotowaliśmy dla was pomysły na prezent na Dzień Dziadka. To świetna okazja, aby spędzić z dziadkiem miło czas i podarować mu coś wyjątkowego. Zapraszamy was na krótki przewodnik o tym, skąd przywędrował pomysł na obchodzenie Dnia Dziadka w Polsce, w jakich innych krajach się go również celebruje oraz co kupić dziadkowi, aby naprawdę go zaskoczyć. Mamy też garść pomysłów na wspólne spędzenie czasu z dziadkiem i namawiamy was, abyście odwiedzili go jak najczęściej, a nie tylko raz do roku. W końcu dla każdego dziadka najwspanialszym prezentem będzie towarzystwo ukochanych wnuków. Wybieracie wyjątkowy prezent dla dziadka? Zbliżające się imieniny, urodziny, poszukiwanie prezentu na święta czy upominki na Dzień Dziadka to nic strasznego! Wystarczy wybrać jeden z pomysłów na prezent dla dziadka. Podpowiadany kolorowe skarpetki na prezent dla dziadka, klasyczne eleganckie spinki do mankietów czy nowe poduszki na fotel jako prezent dla dziadka na zbliżające się jego święto! Oprócz wymarzonego prezentu dla dziadkakoniecznie podaruj mu swój czas.
osobyprezent dla dziadka

Prezent dla Dziadka

Prezent na Dzień Dziadka

Ciesz się każdą chwilą spędzoną z dziadkiem

Dziadkowie zajmują ważne miejsce w sercu każdego małego i większego człowieka. Z braku czasu rodziców, często dziadkowie przejmują wiele obowiązków i uczą maluchy najróżniejszych rzeczy. Czytają im książki, uczą jazdy na rowerze, odbierają ich z przedszkola czy szkoły i odrabiają z wnuczkami lekcje. Czas spędzony z dziadkiem i babcią jest tym bardziej cenny, że niestety zwykle nie mamy go zbyt wiele i kiedyś ich po prostu w naszym życiu zabraknie. Dlatego nie odkładajcie spotkań z nimi “na później”, a w taki dzień, jakim jest Dzień Dziadka wymyślajcie dla nich szczególne atrakcje. 

Rozmowa z dziadkami to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakie możecie im podarować. I wykorzystujcie to najlepiej, jak potraficie. Dowiecie się od nich wielu ciekawych, rodzinnych historii, na przykład z ich dzieciństwa albo z dzieciństwa waszych rodziców. Z racji wieku każdy dziadek może wam przekazać też wiele życiowej mądrości, której nie nauczycie się z żadnej książki ani z Internetu. Dzień Dziadka to święto, o którym naprawdę nie wypada zapomnieć. To idealna okazja aby uhonorować rolę dziadka w waszym życiu.
 

Świętuj Dzień Dziadka 

Pomysł na obchodzenie Dnia Dziadka przywędrował do nas prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych w latach osiemdziesiątych. Z czasem święto to stawało się w Polsce coraz bardziej popularne i dziś próżno szukać wnuczka, który nie odwiedza w tym dniu swojego ukochanego dziadziusia. Dzień Dziadka to świetna okazja do tego, aby złożyć swoim dziadkom najlepsze życzenia i podarować mu miły upominek. Młodsze wnuki często robią własnoręczne laurki i recytują wierszyki albo śpiewają piosenki. W przedszkolach i szkołach odbywają się akademie z okazji Dnia Babci i dnia Dziadka, na które obowiązkowo zapraszani są nasi kochani dziadkowie. Zobaczenie wnuczków na scenie to dla nich największa radość. 

Prezent dla Niego


Dzień Dziadka celebruje cały świat

Rola i znaczenie seniorów w życiu rodzinnym i społecznym jest honorowana i celebrowana w wielu krajach świata. Amerykańskim odpowiednikiem naszych świąt babci i dziadka jest National Grandparents Day. W przeciwieństwie do nas, Amerykanie (podobnie jak Anglicy), obchodzą więc jeden, wspólny dzień dziadków. W USA święto to oficjalnie zatwierdzono przez Kongres i w 1978 roku ustanowione przez prezydenta Jimmy’ego Cartera. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Kanadzie, Narodowy Dzień Dziadków obchodzony jest w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy, które wypada w pierwszy poniedziałek września. Dzień ten ma nawet swój oficjalny hymn, czyli A Song for Grandma and Grandpa, a symbolem National Grandparents Day jest niezapominajka. W szkołach, kościołach, domach spokojnej starości organizowane są z tej okazji przeróżne uroczystości. W Ameryce dzień ten ma uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Wnuki są tam często zachęcane do pomocy najstarszym członkom rodziny. Święto to celebruje się również w rodzinnym gronie, przy ogniskach czy grillach. 

Dzień Dziadka obchodzony jest również w innych krajach. W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w USA, dziadkowie świętują wspólny dzień babci i dziadka, który przypada w pierwszą niedzielę października. W Rosji, jesienią 2009 roku, pojawiło się nowe święto Dzień babci i dziadka.W Japonii, odpowiednikiem naszego Dnia Babci i Dnia Dziadka, jest Dzień Szacunku dla Starszych, który ma jednak odrobinę inny charakter i dotyczy ogółu seniorów, a nie tylko najbliższych krewnych, babć i dziadków. W Australii i we Włoszech Dzień Dziadka obchodzony jest w październiku. To, co łączy te święta, to oczywiście okazja do spędzenia czasu w towarzystwie ukochanych dziadków. Wnuki mogą wpaść do nich na herbatę i ciastka, albo zabrać swoich dziadków do restauracji czy kina. Zwyczajowo składamy swoim dziadkom życzenia i obdarowujemy ich prezentami na Dzień Dziadka. Świetnym pomysłem jest też podarowanie im czegoś, co własnoręcznie dla nich wykonamy. Ceramika, obraz, albo zwykła, namalowana przez wnuki laurka będzie dla każdego dziadka wspaniałym upominkiem.
 

img-prezent-dla-dziadka.jpg


Pomysły na Prezent na Dzień Dziadka

22 stycznia zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli jeszcze nie kupiliście nic swojemu dziadkowi, zobaczcie nasze pomysły na prezent na Dzień Dziadka. Na platformie Pakamera.pl znajdziecie wiele niepowtarzalnych upominków, którymi na pewno zachwycicie swoich ukochanych dziadziusiów. Świetnym upominkiem na Dzień Dziadka będzie książka do zapisywania wspomnień waszych dziadków, od dzieciństwa, aż do chwili obecnej. Będzie po latach wspaniałą pamiątką, którą kiedyś będziecie mogli przekazać własnym dzieciom i wnukom. Każdego dziadka ucieszy z pewnością elegancki portfel lub skórzana aktówka. Jeżeli dziadek ma dużo na głowie, podarujcie mu kalendarz albo wygodny planner - taki prezent na Dzień Dziadka na pewno go ucieszy!

Wybierając prezent na Dzień Dziadka warto przyjrzeć się hobby swojego dziadziusia. Możecie mu podarować coś, co odzwierciedla jego upodobania. Breloczek z motorem dla fana jednośladów, spinki do mankietów z marynistycznym motywem dla zapalonego żeglarza albo skarpetki w książki dla dziadka, który kocha czytać to tylko niektóre z pomysłów. Jeżeli dziadziuś porusza się na co dzień na rowerze, możecie podarować mu dużą lub niewielkę sakwę rowerową - taki prezent na Dzień Dziadka będzie sporym zaskoczeniem i strzałem w dziesiątkę. Elegancki dziadek na pewno ucieszy się z muszki lub krawata. Dodatkowy element zaskoczenia? Muszka wykonana… z kawałka pięknego drewna! To prezent, który doceni każdy dziadek.

Jeżeli wasz dziadziuś nosi brodę, możecie podarować mu specjalne kosmetyki do jej pielęgnacji. Pięknie pachnąca, ekologiczna pomada czy olejek to upominki, które znajdziecie w ofercie naszych rodzimych marek. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziadka będzie też ręcznie malowany kubek z uroczym napisem “najlepszy dziadziuś”. W zestawie z aromatyczną herbatą i ciepłym kocem rozgrzeją go w chłodne wieczory. A ponieważ w Polsce Dzień Dziadka obchodzimy w styczniu, zachęcamy was do podarowania dziadziusiowi rękawiczek, szalika albo czapki. Ręcznie dziergane na drutach z prawdziwej, owczej wełny, na pewno nie pozwolą mu zmarznąć podczas długich spacerów z wnukami.

W naszej ofercie znajdziecie też autorskie plakaty na Dzień Dziadka od polskich artystów i grafików. A jeżeli sami nie macie zdolności plastycznych, żeby podarować dziadziusiowi własnoręcznie namalowaną laurkę, wybierzcie piękną kartkę, w której wypiszecie życzenia na Dzień Dziadka. I pamiętajcie, że najpiękniejszym prezentem na Dzień Dziadka dla każdego dziadziusia jest wasza pamięć i czas!

Nasz prezent na Dzień Dziadka - kilka pomysłów na spędzenie czasu z dziadkami

Jak spędzić Dzień Dziadka?
Na pewno wasi dziadkowie będą zachwyceni, jeżeli będziecie po prostu o nich pamiętać i wpadniecie do nich na herbatę. Ale jeżeli macie ochotę zorganizować dla nich w tym roku coś szczególnego, możecie zorganizować ten wieczór tak, aby ich zaskoczyć - oto kilka naszych pomysłów. Miło spędzicie czas z dziadkiem w kinie albo na wspólnej kolacji w ulubionej restauracji. Możecie też zabrać go na zimowy spacer po lesie. Jeżeli dziadek jest w dobrej formie, zaproście go na bilard albo rzutki - taki wspólny wypad z wnukami sprawi mu wiele radości. A jeżeli dziadek jest fanem starych samochodów i motocykli, wycieczka do muzeum motoryzacji i techniki to będzie strzał w dziesiątkę.