Prezent dla kobiety

Jak wybrać najlepszy prezent dla kobiety? Dla żony chcemy podarować wyjątkową biżuterię, elegancki zegarek lub skórzaną torebkę na prezent dla kobiety z okazji zbliżających się urodzin lub na prezent na Walentynki. Co wybrać dla koleżanki z pracy i szkoły na prezent dla kobiety? Na prezent na Dzień Kobiet wybierz drobny upominek w formie kubka czy filiżanki z zabawnym napisem od polskich projektantów lub botaniczny plakat, który zagości w jej wnętrzu. Sprawdzone pomysły na prezent dla kobiety przyniosą radość obdarowanej kobiecie.
osobyprezent dla kobiety
Selekcja nr 3571 nie istnieje lub nie jest aktywna

Wyjątkowy prezent dla Kobiety

Dzień Kobiet dawniej i dziś

Czy Dzień Kobiet to nowe święto? Oczywiście, że nie. Choć powszechnie uważa się, że obchody tego święta swoje korzenie mają w latach PRL, jego historia w rzeczywistości sięga o wiele, wiele dalej. Za pierwowzór Dnia Kobiet uważa się bowiem Matronalia, obchodzone w starożytnym Rzymie. Podobnie jak obecnie w Polsce, Matronalia przypadały w marcu, a związane były z początkiem nowego roku, z urodzajem, macierzyństwem i płodnością - cechami, które nierozerwalnie kojarzą się z kobiecością. Z okazji tego święta starożytni mężowie obdarowywali swoje małżonki prezentami i spełniali ich życzenia. Spokojni możemy uznać Matronalia za pierwsze Dni Kobiet na świecie.

Skąd się wziął Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet w Polsce popularny stał się rzeczywiście dopiero w latach PRLu, ale na świecie obchodzony był już znacznie wcześniej. Święto to ustanowiono z inicjatywy Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze jako wyraz szacunku dla walczących o równouprawnienie kobiet i mężczyzn sufrażystek. Po raz pierwszy Dzień Kobiety obchodzono w Stanach Zjednoczonych, 28 lutego 1909 roku. Od 1914 roku ujednolicono datę jego obchodów i obecnie, właściwie na całym świecie, obchodzony jest 8 marca. 

Prezent dla Kobiety

img-prezent-dla-kobiety.jpg

Doceń kobiety prezentem

W Polsce obchody święta Dnia Kobiet popularne stały się po 1965 roku. Jego symbolem stały się wręczane paniom czerwone goździki oraz rajstopy. W latach PRL Dzień Kobiet upowszechnił się do tego stopnia, że władze zaczęły wykorzystywać go do celów propagandowych, przez co rzeczywiście wielu kojarzy się to święto niezbyt dobrze. Obecnie staje się on jednak u nas coraz bardziej popularny, a jego obchody są dla pań 8 marca jest miłym oderwaniem od codzienności. Bo czyż nie jest przyjemnie dostać bukietu kwiatów czy pudełka czekoladek od męża, chłopaka, czy nawet kolegów z pracy?

Dzień Kobiet obchodzony i bardzo popularny jest w różnych krajach świata, między innymi w Albanii, Brazylii, w Chinach, w Mongolii, Rosji, we Włoszech, w Uzbekistanie, Wietnamie, Zambii i wielu, wielu innych. Podobnie jak u nas, tak i w innych państwach, mężczyźni wręczają w tym dniu paniom kwiaty i drobne podarunku. W niektórych krajach, na przykład w Rosji, na Ukrainie, czy Białorusi, jest to dzień wolny od pracy. 

Drogie panie - pamiętajcie, że Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby wyjść z domu i trochę się rozerwać. Zarezerwujcie sobie czas na SPA z przyjaciółkami i uczcijcie swoją kobiecość kieliszkiem szampana. Podarujcie sobie chwilę przyjemności w babskim gronie, a my zaręczamy -  w tym dniu wolno wam wszystko!