Prezent dla kobiety

Jak wybrać najlepszy prezent dla kobiety? Dla żony chcemy podarować wyjątkową biżuterię, elegancki zegarek lub skórzaną torebkę na prezent dla kobiety z okazji zbliżających się urodzin lub na prezent na Walentynki. Co wybrać dla koleżanki z pracy i szkoły na prezent dla kobiety? Na prezent na Dzień Kobiet wybierz drobny upominek w formie kubka czy filiżanki z zabawnym napisem od polskich projektantów lub botaniczny plakat, który zagości w jej wnętrzu. Sprawdzone pomysły na prezent dla kobiety przyniosą radość obdarowanej kobiecie.
osobyprezent dla kobiety

Prezent na Dzień Kobiet

Kobiety uwielbiają dostawać prezenty!

Zastanawiasz się jakie wybrać prezent dla kobiety? Zbliżające się okazję świątecznych upominków, urodziny najbliższej kobiety lub Dzień Kobiet to najlepsze okazje na podarowanie wyjątkowego prezentu dla bliskiej nam osoby. Wybierając prezent dla kobiety staram się dopasować upominek do jej stylu charakteru oraz zaskoczyć ciekawym prezentem, który spowoduje wielką radość i uśmiech na kobiecej twarzy. Najlepszy prezent dla kobiety, która jest miłośniczką mody to kaszmirowy sweterek lub jedwabna apaszka, która przyda się do wielu codziennych stylizacji oraz jako dodatek do eleganckiej sukienki na romantyczną kolację we dwoje.

Wybierając idealny prezent dla kobiety nie zawsze musimy go podarować na konkretną okazję. Dopasuj drobny prezent dla kobiety w formie minimalistycznej bransoletki lub eleganckiej ceramiki od polskich projektantów. Taki prezent dla kobiety zaskoczy ukochaną oraz sprawie jej wielką radość. Polscy projektanci oferują ciekawe dodatki do wnętrz w formie nietypowej ceramiki, porcelany zaczynając od eleganckich filiżanek ze spodkiem aż po klasyczne patery, które przydadzą się w każdej kobiecej kuchni.
Wybierając prezent dla kobiety, który znajdzie swoje miejsce w kuchni nie zawsze musimy stawiać na klasyczne wzory wybierz nietypową ceramikę od polskich twórców, ręcznie wyrabiane filiżanki lub talerzyki w kształcie ciekawych wzorów oraz ulubionych zwierzątek.
Wybierając prezent dla kobiety możemy postawić na klasyczne dodatki do wnętrza jak plakat do sypialni lub kuchni z ilustracją od polskich projektantów lub piękny kalendarz, który ozdobi kuchenną ścianę i przyda się przy codziennym planowaniu wieczornych wyjść i obowiązków. Kalendarz ze skórzaną oprawą to świetny prezent dla kobiety. Kalendarze i plannery od polskich projektantów zachwycają swoim designem, ciekawym wzorem oraz nietypowym wykonaniem z najwyższej jakości papierów. Podaruj na prezent dla kobiety planner, który pomoże jej zaplanować każdy wspólnie spędzony dzień.

Wybierając najlepszy prezent dla kobiety możemy dopasować naturalne kosmetyki od polskich marek oferujących najlepiej dobrany skład dla cery twojej kobiety. Naturalne kosmetyki to prezent dla kobiety, który sprawdzi się jako upominek na urodziny imieniny czy prezent pod choinkę. Naturalne kosmetyki od polskich marek możemy podarować na prezent dla mamy, cioci lub szefowej najważniejsze okazję w roku. Pachnący komplet do kąpieli lub naturalne świece do masażu sprawdzą się na drobny upominek na prezent dla kobiety na święta lub Dzień Kobiet.

Wyjątkowy prezent dla Kobiety

Dzień Kobiet dawniej i dziś

Czy Dzień Kobiet to nowe święto? Oczywiście, że nie. Choć powszechnie uważa się, że obchody tego święta swoje korzenie mają w latach PRL, jego historia w rzeczywistości sięga o wiele, wiele dalej. Za pierwowzór Dnia Kobiet uważa się bowiem Matronalia, obchodzone w starożytnym Rzymie. Podobnie jak obecnie w Polsce, Matronalia przypadały w marcu, a związane były z początkiem nowego roku, z urodzajem, macierzyństwem i płodnością - cechami, które nierozerwalnie kojarzą się z kobiecością. Z okazji tego święta starożytni mężowie obdarowywali swoje małżonki prezentami i spełniali ich życzenia. Spokojni możemy uznać Matronalia za pierwsze Dni Kobiet na świecie.

Skąd się wziął Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet w Polsce popularny stał się rzeczywiście dopiero w latach PRLu, ale na świecie obchodzony był już znacznie wcześniej. Święto to ustanowiono z inicjatywy Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze jako wyraz szacunku dla walczących o równouprawnienie kobiet i mężczyzn sufrażystek. Po raz pierwszy Dzień Kobiety obchodzono w Stanach Zjednoczonych, 28 lutego 1909 roku. Od 1914 roku ujednolicono datę jego obchodów i obecnie, właściwie na całym świecie, obchodzony jest 8 marca. 

Prezent dla Kobiety

img-prezent-dla-kobiety.jpg

Doceń kobiety prezentem

W Polsce obchody święta Dnia Kobiet popularne stały się po 1965 roku. Jego symbolem stały się wręczane paniom czerwone goździki oraz rajstopy. W latach PRL Dzień Kobiet upowszechnił się do tego stopnia, że władze zaczęły wykorzystywać go do celów propagandowych, przez co rzeczywiście wielu kojarzy się to święto niezbyt dobrze. Obecnie staje się on jednak u nas coraz bardziej popularny, a jego obchody są dla pań 8 marca jest miłym oderwaniem od codzienności. Bo czyż nie jest przyjemnie dostać bukietu kwiatów czy pudełka czekoladek od męża, chłopaka, czy nawet kolegów z pracy?

Dzień Kobiet obchodzony i bardzo popularny jest w różnych krajach świata, między innymi w Albanii, Brazylii, w Chinach, w Mongolii, Rosji, we Włoszech, w Uzbekistanie, Wietnamie, Zambii i wielu, wielu innych. Podobnie jak u nas, tak i w innych państwach, mężczyźni wręczają w tym dniu paniom kwiaty i drobne podarunku. W niektórych krajach, na przykład w Rosji, na Ukrainie, czy Białorusi, jest to dzień wolny od pracy. 

Drogie panie - pamiętajcie, że Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby wyjść z domu i trochę się rozerwać. Zarezerwujcie sobie czas na SPA z przyjaciółkami i uczcijcie swoją kobiecość kieliszkiem szampana. Podarujcie sobie chwilę przyjemności w babskim gronie, a my zaręczamy -  w tym dniu wolno wam wszystko!