Prezent dla babci

W ciągu całego waszego życia na pewno nie raz mogliście na nią liczyć i była przy was w najważniejszych momentach życia. Dbała o was, gdy byliście chorzy, gotowała ulubione potrawy, zabierała na długie spacery i wycieczki. Jeżeli, podobnie jak my, jesteście szczęściarzami i macie obok swoje ukochane babcie , pokazujcie im, że zawsze o nich pamiętacie. Dzień Babci to idealna okazja do tego, aby pokazać babci, jak bardzo jest dla nas ważna. Naszym zdaniem warto na ten dzień zorganizować coś szczególnego i zabrać babunię do kina, do teatru lub na kolację, dzięki czemu poczuje się ona naprawdę wyjątkowo. Jesteśmy pewni, że spędzicie w ten sposób cudowny czas i kto wie, może dowiecie się o swojej babci czegoś zupełnie nowego. Z okazji tego święta przygotowaliśmy dla was pomysły na prezent na Dzień Babci.
osobyprezent dla babci

Prezent dla Babci 2

Prezent na Dzień Babci

Dla ukochanej babci

Rola, jaką odgrywają w naszym życiu dziadkowie jest nie do przecenienia.  Choć w każdym domu pomo babci wygląda trochę inaczej, w jednych domach są one obecne na co dzień, a czasem mieszkają niedaleko i widują się  z wnukami tylko z okazji świąt czy w wakacje, to zawsze kochają swoje wnuki najmocniej na świecie i są one dla nich wielką pociechą. Dla każdej babci bardzo wiele znaczy kontakt z najmłodszymi członkami rodziny, a spędzanie razem czasu to dla nich najwspanialsza forma rozrywki. Babcie są nie tylko pomocą przy wychowywaniu wnuków, ale też świadkiem minionych czasów. Warto z nimi rozmawiać, wypytywać o szczegóły , czy tez młodosći naszych rodziców. Możemy się od nich wiele dowiedzieć i wiele nauczyć. Miłość jaką darzą nas nasze babcie, to powód, dla którego naprawdę nie możemy zapominać i lekceważyć i ch święta. Pamiętajcie, aby zawsze zarezerwować Dzięń Babci w kalnendarzu tylko i wyłącznie dla ukochanej babuni.

 

Dzień Babci -wybierz  upominek dla babci

Oczywiście z okazji Dnia Babci możecie po prostu wpaść do swojej babuni na herbatę i przy okazji wręczyć jej kwiaty i prezent. Ale może w tym roku warto posilić się o coś odrobinę bardziej oryginalnego? Naszym zdaniem każda babcia będzie zachwycona, jeżeli ją gdzieś zabierzecie. Może to być kino, teatr, restauracja, albo urocza i kameralna kawiarnia. Dobrym pomysłem będzie też namówienie babci na wspólne pichcenie. Przy okazji babcia na pewno chętnie zdradzi wam swoje sposoby na przygotowanie idealnego lukru albo podzieli się metodą lepienia pierogów. Życzymy wam i waszym babciom idealnego i niezapomnianego Dnia Babci!

Prezent marzeń

Skąd pochodzi Dzień Babci?

Dzień Babci to święto, o którym naprawdę nie wypada zapomnieć. W Polsce obchodzimy je zawsze tego samego dnia kalendarzowego - 21 stycznia. Tego dnia wnuki składają swoim babciom najlepsze życzenia i kupują im upominki na Dzień Babci. To również doskonała okazja do własnoręcznego wykonania dla babuni laurki. Warto pamiętać oczywiście o tym, że nawet najpiękniejszy i najdroższy prezent nie sprawi im tyle radości, co towarzystwo ukochanych wnucząt. Jeżeli jednak nie macie możliwości odwiedzić swojej babci osobiście, postarajcie się przynajmniej do nich zadzwonić lub wysłać kartkę z życzeniami.
W różnych krajach z Dniem Babci wiążą się różne tradycje, a do ich powstania przyczyniały się różne wydarzenia. W Polsce, pomysł utworzenia tego święta pojawił się po raz pierwszy w tygodniku “Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później pomysł ten zaczęły popularyzować inne magazyny, aż wreszcie ogłoszono 21 stycznia Dniem Babci. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Choć babcie stereotypowo kojarzą nam się z dobrotliwymi, sędziwymi paniami, dziś wiele babć to całkiem młode kobiety, wciąż pracujące i cieszące się pełnią życia. Powszechnie postrzegamy je jako czułe i opiekuńcze, świetnie gotujące i zawsze gotowe nakarmić wszystkich członków rodziny. Babcie zwykle też rozpieszczają swoje ukochane wnuki i są gotowe spełniać ich wszystkie zachcianki w myśl zasady “babcia jest od kochania, a nie wychowywania”. 

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze tak było. Jeszcze 50 tysięcy lat temu babcie praktycznie nie istniały, co wynikało ze średniej długości życia. Na szczęście postęp medyczny pozwala nam żyć coraz dłużej, a co za tym idzie - naszych babć i dziadków będzie coraz więcej. Cieszmy się naszymi babciami i przynajmniej w ten jeden dzień w roku, w Dzień Babci, szykujmy dla nich coś specjalnego.

img-prezent-na-dzien-babci-1.jpg
 

Jak obchodzony jest Dzień Babci na świecie?- ciekawe prezenty dla babci

Francuzi mają ruchomy Dzień Babci i zwyczajowo obchodzą święto w pierwszą niedziele marca. Święto to jest da nich okazją do wręczania babciom laurek, spędzania z babciami czasu przy ciastku i kawie. Farncuzi organizują nawet specjalne konkursy na najpiękniejszą laurkę na Dzień Babci. W  Rosji Dzień Babci obchodzony jesy dopiero od niedawna, bo od 2009 roku. Amerykańskim odpowiednikiem Dnia Babci i Dziadka jest Narodowy Dzień Dziadków. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych dzień te ma nawet specjalny hymn ku czci ukochanych dziadków, czyli " A Song for Grandma and Grandpa", a symbolem amerykanskiego Dnia Dziadków jest niezapominajka. Dzien ten jes obchodzony w Stanach bardzo hucznie. W szkołach, kościołach, domach spokojnej starości orgaizowane są przeróżne uroczystości. Poza tym celebruje się to święto oczywiście również w rodzinnym gronie, przy różnego rodzaju ogniskach i grillach. W ten sposób Amerykanie chcą uświadomić swoim dzieciom, jak wielką rolę w ich życiu odgrywają dziadkowie. Wnuki są zachęcane do pomocy najstarszym członkom rodziny. W  Wielkiej Brytanii National Grandparents Day obchodzony jest w pierwszą niedzielę października.
 

img-prezent-na-dzien-babci.jpg

Przygotuj dla babci wyjątkowy prezent na imieniny

Specjalnie z okazji Dnia Babci, imienin czy urodzin babci przygotowaliśmy dla was pomysły na upominki, które zachwycą wasze ukochane babunie. Świetnym pomysłem na prezent na 80 babci będzie przepiśnik, w którym będzie mogła zapisywać receptury na wasze ukochane potrawy. Taka “księga z przepisami babci” będzie nieocenioną pamiątką w przyszłości, gdy kochanej babci zabraknie. Dzięki personalizowanej książce kucharskiej pamięć o niej samej i o jej przepisach pozostanie na zawsze z wami. Kto wie, może sami po latach odtworzycie babcine receptury własnym wnukom? Na Dzień Babci możecie podarować też album ze zdjęciami wnucząt. Zbierzcie fotki z różnych okresów swojego życia, z ważnych wydarzeń oraz takie, na których pozujecie z dziadkami. Taki upominek na pewno wzruszy każdą babcię. Uroczym upominkiem będzie też personalizowany kubek z napisem. Możecie wybrać na przykład “ukochana babcia” albo “najlepsza babcia” - w ofercie gadżetów od polskich projektantów z pewnością znajdziecie pomysł na prezent idealny. Ręcznie malowana porcelana w formie kubków, filiżanek czy też pojemników na ciasteczka sprawdzi się tutaj doskonale. 

  • Ubrania i dodatki na Dzień Babci- Jeżeli wasza babcia uwielbia piękne stroje i dodatki, podarujcie jej biżuterię. Ręcznie malowane klipsy z pewnością ją zaskoczą. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Babci będzie też bransoletka z personalizowaną zawieszką z imionami wnucząt. A ponieważ w Polsce obchodzimy to wyjątkowe święto zimą, możecie podarować swoim babciom ciepłe szale, czapki i ręcznie dziergane rękawiczki, które nie pozwolą babuniom zmarznąć podczas długich spacerów w wnuczętami. Taki sweter dla babci będzie wyjątkowym prezentem.
  • Prezent dla babci na urodziny własnoręczny- to oryginalny prezent dla babci. W ofercie polskich projektantów znaleźć można piękne rękodzieło, które zachwyci każdą babcię. Idealnym upominkiem będzie plakat z uroczym napisem. A jeżeli brakuje wam zdolności, żeby własnoręcznie wykonać dla swojej babci laurkę, podarujcie jej na Dzień Babci kartkę od polskiego projektanta. Jesteśmy przekonani, że zajmie ona honorowe miejsce w babcinym kredensie.
  • Najpiękniejszym prezentem, jaki możecie podarować swojej babci z okazji jej święta, jest oczywiście czas. Dlatego poza miłym upominkiem, nie przegapcie okazji do zabrania swojej babci na spacer lub do kina, albo po prostu zostańcie tego dnia u niej dłużej na herbatce. 

Jak zapakować prezent na Dzień Babci?

Naszym zdaniem prezent na Dzień Babci warto zapakować w piękny, elegancki papier. Możecie udekorować swój upominek dodatkowymi elementami ozdobnymi, takimi jak tasiemki (na przykład koronkowe), zawieszki czy koraliki. Pakując upominek dla babci możecie puścić wodze fantazji - babcie uwielbiają takie niespodzianki i z pewnością docenią wasz “wkład własny” w wykonanie prezentu.