Prezent dla chłopaka

PREZENT DLA CHŁOPAKA - znalezienie czegoś, co go zachwyci, to nie lada wyzwanie. Gwiazdka, Walentynki, urodziny, imieniny, Dzień Chłopaka - oj niejedna kobieta i niejeden mężczyzna musi się nieźle nagłowić, aby znaleźć na te wszystkie okazje idealny prezent na dzień chłopaka. Na szczęście postanowiliśmy zrobić dla was mały research i przygotować pomysły na męskie prezenty. Jesteśmy przekonani, że nasza selekcja znacznie ułatwi wam wybór i pomoże odnaleźć trafione w dziesiątkę prezenty dla ukochanego, dla brata, przyjaciela czy kolegi z pracy. W dodatku specjalnie dla was postanowiliśmy prześledzić rolę, zadania i pozycję społeczną mężczyzn na przestrzeni wieków i odpowiedzieć na pytanie, czy nasi ukochani macho nadal są w naszym życiu tym, czym byli przed wiekami? Trochę zabawnie, a trochę na serio - zapraszamy na prawdziwą podróż po “męskiej historii”.
osobyprezent dla chłopaka

Prezent dla Chłopaka

Prezent dla Niego

Znaczenie mężczyzny na przestrzeni wieków

Ok, szukamy prezentów dla naszych ukochanych chłopaków. Ale dlaczego właściwie odgrywają oni aż tak dużą rolę w naszym życiu, w życiu rodziny czy innej społeczności? Czy powinniśmy się tak o nich troszczyć, czy może wizja świata rodem z kultowej “Seksmisji” jest coraz bliższa? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, spróbujmy prześledzić znaczenie mężczyzny na przestrzeni wieków.

Mężczyzna od wieków pełnił w rodzinie rolę dominującą. To on był przysłowiową “głową rodziny”, dbał o jej dobrostan zaspokajając potrzeby jej członków i samodzielnie podejmował wszelkie decyzje. W przeszłości mężczyzna reprezentował też swoją rodzinę na zewnątrz. Rolę kobiety sprowadzano niegdyś do roli piastunki domowego ogniska, gospodyni i opiekunki dzieci. Sytuacja uległa zmianie w ostatnich latach XIX i na początku XX wieku, gdy kobiety coraz częściej zaczęły podejmować różnego rodzaju prace zarobkowe. Zmiany te miały wpływ na ewolucji patriarchalnego modelu rodziny w kierunku rodziny partnerskiej, gdzie małżonkowie (partnerzy) są sobie równi. Dziś różnice te raczej się zacierają, mężczyźni przejmują “tradycyjne” role kobiece, a kobiety często wstępują w buty głowy rodziny. Kim jest więc współczesny mężczyzna? I co znaczy “męskość”? Które zachowania, cechy i postawy są “męskie”, a które nie? Oraz czy mężczyzna rzeczywiście musi te postawy reprezentować, aby być… męskim? 
Kiedyś, w bardziej prymitywnych społecznościach, stanie się mężczyzną poprzedzały różnego rodzaju procesy inicjacyjne, przygotowywane przez dorosłych mężczyzn z danej społeczności (wioski, plemienia). Dziś możemy obserwować tworzenie się nowych męskich ról. Często mówimy o parnerstwie, równości kobiet i mężczyzn oraz o sprawiedliwym podziale obowiązków i praw - nie tylko w najmniejszej jednostce społecznej, jaką jest rodzina, ale i w szerszym rozumieniu społeczności. Młodzi mężczyźni mają więc chyba obecnie odrobinę prościej - czym jest bowiem odkurzenie podłogi, pozmywanie naczyń czy też opieka nad dzieckiem, w porównaniu do walki o przetrwanie czy polowania na uciekający po puszczy obiad? Mimo to, wielu mężczyzn (ale także kobiet), nie czuje się wystarczająco swobodnie w tych nowych rolach, jakie stawia przed nimi społeczeństwo. Dlaczego? Cóż, najprościej byłoby powiedzieć, że nie czują się w nich po prostu wystarczająco “męsko”. 

Prezent na Dzień Chłopaka

Co to znaczy być mężczyzną?

Z definicji mężczyzna to męski, dojrzały płciowo osobnik z rodzaju Homo. Jak wypada na różnych polach w porównaniu do kobiety? Zdaniem badaczy mężczyzna ma przewagę pod względem osobowości w asertywności, samoocenie a także (cóż, trudno się z tym nie zgodzić) w zadowoleniu z własnego ciała. Ponadto wypadają lepiej niż kobiety w zdolnościach przestrzennych, za to gorzej od kobiet w zdolnościach werbalnych (częściej popełniają błędy ortograficzne i mają gorsze zdolności językowe). Mężczyźni uzyskują też lepsze wyniki w prędkości rzucanego obiektu, długości rzutu, celności, skoku w dal, szybkości biegu, sile chwytu dłoni. 

Porównując sytuację mężczyzny sprzed wieków i współczesnego, warto jednak podkreślić, że obecnie ma on o wiele szersze możliwości i coś, czego nie miał facet prehistoryczny, starożytny, średniowieczny, ani właściwie nawet jego dziadek czy ojciec - ma wybór. Bez trudu może odnosić zawodowe sukcesy, a jednocześnie być czułym i opiekuńczym tatą, wymarzonym partnerem dla swojej ukochanej, a po godzinach nieustraszonym surwiwalowcem. Wobec nieograniczonych wręcz możliwości, to od mężczyzny głównie zależy, jak pokieruje swoim życiem, aby wpleść w nie najróżniejsze kombinacje i odnajdywać swoje “ja” na wielu polach. 

Co zrobić, aby facet po prostu był szczęśliwy i czuł się wystarczająco “męsko”? Chyba musimy dawać im możliwość wyboru, zachęcać ich do podejmowania działań na różnych polach i sprawiać, aby podejmował decyzje, z których wszyscy będą zadowoleni. Warto o nich przy okazji dbać, a przy wszelkich okazjach wręczać naszym ukochanym panom prezenty, które podkreślają jego pasje i upodobania. 
 

img-portfele-123729818879668563.jpg

Prezent dla niego

W obliczu całej masy dostępnych w sklepach produktów naprawdę trudno się nie pogubić. Jaki prezent dla chłopaka wybrać, aby naprawdę go zachwycić? Specjalnie dla was przygotowaliśmy małe zestawienie pomysłów na idealny prezent dla niego. Zaskoczcie swoich ukochanych, kumpli, braci i kolegów z pracy i podarujcie im upominki, które będą strzałem w dziesiątkę.

Wielu z was przyzna zapewne, że kobiecie znacznie łatwiej kupić idealny upominek. Wystarczy wybrać coś z biżuterii albo udać się do popularnej drogerii, gdzieś bez trudu znajdziemy wymarzone prezenty dla pań.

Czym kierować się przy wyborze prezentu dla niego?

Naszym zdaniem, najprościej będzie wybrać coś, co łączy się w jakiś sposób z jego hobby albo uprawianym zawodem. Przykład? Jeżeli szukacie czegoś dla faceta, który kocha jazdę na rowerze, możecie podarować mu na przykład rękawiczki na rower albo elegancką, skórzaną sakwę. Dobrym pomysłem na męski prezent będą też skarpetki z ulubionym motywem: na przykład roweru, motocykla czy spadochronu dla miłośnika skoków. Wymarzonym prezentem dla dandysa będzie z kolei elegancka, drewniana mucha albo krawat. Świetnie sprawdzi się też jedwabna poszetka. Jeżeli rozglądasz się za upominkiem dla brodacza, postaw na kosmetyki do pielęgnacji brody. Pięknie zapakowany i obłędnie pachnący olejek lub pomada bez wątpienia będą strzałem w prezentową dziesiątkę. Spinki do mankietów do kolejny klasyk, jeśli chodzi o prezent dla mężczyzny. Możecie wybrać coś eleganckiego i pasującego na każdą okazję, albo sprezentować mu spinki z motywem humorystycznym lub podkreślającym jego męskie pasje. Jaki prezent wybrać dla chłopaka, który kocha elektronikę i nowoczesne gadżety? Co powiesz na designerską stację ładującą do telefonu? Fani komórek i tabletów na pewno ucieszą się też z eleganckiego etui.